TOP

Pielęgnacja włosów – co trzeba wiedzieć

Włosy to atut i wizytówka. Choć kobiety wydają się o nie dbać zdecydowanie bardziej, to i nie brakuje coraz większej liczby mężczyzn, których interesuje pielęgnacja włosów. Rynek kosmetyczny, jak i farmaceutyczny nie daje powodów do nieusatysfakcjonowania w tej kwestii.

 

Najważniejsze wskazówki

Budowa włosa jest stosunkowo złożona. To, co widzimy jako wyrastające ze skóry głowy, to tylko jego część. Pielęgnacja włosów nie ogranicza się zatem do ich mycia. Równie ważna jest skóra głowy, cebulki włosowe oraz korzeń włosa, który pozostaje niewidoczny z zewnątrz. Kondycja całej struktury ma znaczenie dla efektów, estetyki naszej wizytówki, o którą dbamy coraz skrupulatniej.

Efektywna i skuteczna pielęgnacja włosów bazuje przede wszystkim na doborze właściwych produktów kosmetycznych. Muszą to być preparaty dostosowane do kondycji włosów oraz skóry głowy, ich typu, koloru, jak i indywidualnych preferencji. Nie bez powodu na rynku występuje tak szeroka gama produktów do włosów. Inne wymagania mają te z tendencją do przetłuszczenia, przesuszone, łamliwe czy zmagające się ze skutkami częstych stylizacji.

 

Produkty sklepowe czy z półek aptecznych?

Asortyment sklepowy różni się coraz bardziej od tego, jaki można znaleźć na półkach aptecznych. Gdzie lepiej kupować i wybierać? Ponownie można powiedzieć, że to zależy od potrzeb. Jeśli skóra głowy została zaatakowana przez schorzenie, jak na przykład łupież, nie obejdzie się bez preparatu leczniczego. Czasami potrzebne są także suplementy, które działają od środka i pozwalają uzupełnić powstałe niedobory witamin i/lub minerałów, mające wpływ na pogorszoną kondycję włosów.

Pielęgnacja włosów zniszczonych zabiegami stylizacyjnymi, z tendencją do przetłuszczania się, przesuszania, łamliwości, bądź po prostu zbyt cienkich albo puszących się, może bazować na produktach kupowanych w sklepach kosmetycznych, ale i marketach. Warto jednak pamiętać o tym, by wybierać preparaty, o jak najmniejszej liczbie substancji sztucznych. Im krótszy skład, im więcej naturalnych składników, tym lepiej dla kondycji włosów.

Szampony, odżywki, maseczki i cała gama akcesoriów do włosów – to dzięki nim można cieszyć się bujną i piękną czupryną. Suplementy i preparaty lecznicze to z kolei wspomaganie przywracania zdrowia kosmykom włosów.

Categories Zdrowie i Uroda
cznauroda.pl https://chuck.com.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu