TOP

Okna na wymiar – co warto wiedzieć?

Okna są bardzo ważną częścią każdego budynku mieszkalnego. Już na etapie wybierania i adaptacji projektu musimy podjąć wiele ważnych decyzji: wybrać kształt, rozmiar i rozmieszczenie okien. Kolejnym wyzwaniem jest zamówienie okien na wymiar albo skorzystanie z regularnej oferty i kupno przeszkleń w salonie. Jakie rozwiązanie będzie korzystniejsze? Sprawdź!

Okna z salonu – niedrogo i szybko

Masz ograniczony budżet? A może zależy Ci na czasie? W takim razie Twoje oczekiwania z pewnością spełnią standardowe modele, które możesz kupić w salonie. Zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość obejrzenia gotowego produktu. Okna dostępne „od ręki” są tańsze niż modele produkowane według wytycznych klienta. Z drugiej strony, ich parametry często są gorsze. Ponadto, nie masz możliwości wybrania grubości i koloru ram, co może negatywnie wpłynąć na estetykę wnętrza.

Okna na wymiar – rozwiązania skrojone na miarę

Fasady i wnętrza nowoczesnych budynków mieszkalnych zdobią wielkoformatowe przeszklenia w wąskich ramach. Zakupienie takich okien bezpośrednio w salonie nie jest możliwe. W takim wypadku konieczne jest zamówienie okien na wymiar u producenta. Takie rozwiązanie jest droższe niż kupno modeli dostępnych w sklepie i wymaga uzbrojenia się w cierpliwość. Jednak wiąże się również ze sporymi korzyściami. Jakimi? Wybierając okna na wymiar, zyskujesz produkt ściśle odpowiadający Twoim potrzebom. Zamówienie okien u producenta szczególnie polecane jest osobom szukającym okien do domów energooszczędnych o bardzo niskim współczynniku Uw. Ponadto, klient sam decyduje, z czego będą wykonane ramy i jaki będą miały kolor, wybiera sposób otwierania i systemy antywłamaniowe.

Categories Dom i Wnętrze
ueformichigan.com ndo.pl live url