TOP

Od zabawy do Nobla

Czy zastanawialiście się kiedyś nad fenomenem młodych geniuszy? Co jakiś czas docierają do nas informacje o kilkulatkach, które mają większą wiedzę niż niejednej dorosły. W takich momentach rodzi się pytanie czy to zjawisko jednostkowe, czy może jednak, moje bawiące się na dywanie dziecko mogłoby zasilić szeregi tych fenomenalnie rozwiniętych pociech. Odpowiedź jest prosta – każde dziecko kryje w sobie potencjał mistrza, który właściwie podsycany rozkwitnie i będzie idealną bazą do dalszych, imponujących kroków.

Geniusz w przedszkolu

Polskie przedszkola i szkoły dalekie są od rozwijania kreatywności, a tym samym swoim sztampowym postępowaniem wyciszają i niemalże usypiają dziecięcą ciekawość i kreatywność. A to właśnie one są zaczątkiem wszystkiego. Nie ma dwóch tych samych dzieci, stąd też proponowany, zdecydowanie skostniały model edukacyjny nie jest w stanie spełnić naturalnych potrzeb dziecka. Nie każde przecież chce zostać artystą i nie każde ma zamiar stać się inżynierem.

Co prawda dzieci nie operują jeszcze konkretnymi zawodami, ale wykazują pewne predyspozycje i zainteresowania. Organizowane i cieszące się coraz większą popularnością, nowoczesne eventy dla dzieci są przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Pokazywanie świata w sposób przystępny, pozwolenie na wykonanie samodzielnych, pierwszych kroków w nieznane wzmaga ciekawość i pozwala na rozwój. Szybka nauka nie oznacza byle jakiej – wprost przeciwnie, jest pasjonującą podróżą.

Zabawa to nauka

Połączenie zabawy z nauką jest dobrze znaną metodą na rozwijanie dziecięcego intelektu. O wiele łatwiej i przyjemniej jest nam nauczyć się np. języka obcego, jeśli nie musimy siedzieć w ławce, na nudnym, teoretycznym wykładzie. Nie inaczej jest w przypadku dzieci! Przyjemne eventy dla dzieci to absolutnie nowoczesna formuła, która z powodzeniem zastąpiła sztampowe zajęcia pozaszkolne.

Spośród wielu propozycji eventów dla dzieci możemy wybrać między innymi zajęcia związane z eksperymentami przybliżającymi świat fizyki i chemii, z robotyki i budownictwa, medycyny użytkowej czy świata animacji filmowych. Oczywiście, jeśli nasz ukryty geniusz woli ruch możemy znaleźć dla niego zajęcia taneczne, a nawet krajoznawcze, które są niekończącą się, pasjonującą podróżą. Eventy dla dzieci to wspaniały sposób nie tylko na organizację urodzin, ale także na spędzanie wolnego czasu w sposób rozwojowy i dostosowany do zainteresowań dziecka.

Najciekawsze Eventy dla dzieci organizuje Universytet Rozwoju

Categories Ciekawe