TOP

Ocieplanie budynku pianką

Ocieplanie budynku zimą jest bardzo ważne. Zastanawiamy się nad odpowiednią metodą, która będzie skuteczna. Coraz bardziej popularna staje się pianka PUR i jej wysokie właściwości termoizolacyjne, dzięki którym skutecznie ociepla budynek przed mrozem.

O ile pianka PUR jest stosowana nie tylko do ocieplania budynku, to coraz częściej obejmuje to także dach. Takie ocieplanie pianką gwarantuje wysoką skuteczność. Jest niezwykle lekka, dzięki czemu wypiera wełnę mineralną i styropian. Przy ocieplaniu domu powinniśmy brać pod uwagę także dach, przez który może uciekać nawet 40% ciepła z całego domu. Pomieszczenie może być wychłodzone właśnie poprzez stosowanie nieodpowiednich materiałów, bądź ocieplenie zostało zrobione bardzo niefachowo. Najszybszą metodą instalacji pianki jest natrysk. Wypełnia on każdą szczelinę, dzięki czemu gwarantuje szczelność całej izolacji, także na dachu. Pianka tuż po instalacji przylega do powierzchni i może zwiększyć swą objętość, dzięki czemu jest wysoce skuteczna w walce z niską temperaturą na zewnątrz. Błędy podczas instalacji wymagają czasami zmaganie się z mostkami termicznymi. Dlatego, aby tego uniknąć czasami trzeba zlecić to odpowiednim fachowcom w swojej dziedzinie.

Warto wspomnieć, że izolacja natryskowa może być trochę droższa, jednak wykazuje się zwiększoną skutecznością. Stosowanie pianki przy ocieplaniu dachu także zwiększa konstrukcję budynku. Ponadto, wypełnia luki, które powstały jeszcze na etapie wykończenia budynku. Nie dopuszcza także możliwości, aby rozwijała się pleśń, grzyby czy też inne drobnoustroje, które na dłuższą metę przyniosą negatywne skutki. Pianka natryskowa dobrze dostosowuje się do każdej powierzchni. Jest niezwykle trwała i mało nasiąkliwa, dzięki temu nie ma problemu z wilgotnością. Ilość warstw pianki zależy od rodzaju dachu. Przy płaskiej konstrukcji stosuje się około 2-3 warstwy pianki. Całość zostaje czasami wzmocniona lakierem, aby chronić materiał przed szkodliwym promieniowaniem UV. Trudno uwierzyć, że ocieplanie metodą pianki stanowi konkurencję dla standardowych metod ocieplania budynków.

Categories Technologia
zobacz lebukowe.info amobile.pl