TOP

Nowoczesne okna drewniane i plastikowe

Zapewnienie sobie komfortu cieplnego w mieszkaniu czy w domu jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej – wszystko za sprawą nowoczesnej stolarki okiennej, oferowanej przez topowych producentów okien. Jakie innowacje i technologie zaproponują nam dzisiaj producenci? Na jakie rozwiązania warto zwrócić szczególną uwagę?

Okna plastikowe – najczęściej wybierany produkt

Nie ma wątpliwości, że to właśnie okna plastikowe (PCV) są najczęściej wybieranymi. Klienci podkreślają przede wszystkim ich wysoką dostępność, szybką realizację zamówienia, ale też świetny stosunek jakości do ceny. Nowoczesne okna PCV posiadają zazwyczaj trzy szyby oraz dwie wewnętrzne komory pomiędzy nimi, co pozwala na uzyskanie świetnych parametrów termoizolacyjnych. Na uwagę zasługują również ościeżnice – najlepsze modele posiadają w profile o sześciu wewnętrznych komorach, co nie pozostaje bez wpływu na zatrzymywanie ciepła wewnątrz pomieszczenia. Okna plastikowe świetnie sprawdzają się w polskich warunkach klimatycznych – nie są podatne na wysokie czy niskie temperatury, świetnie izolują przed mrozem. Istotne jest również to, że ich cena nie ogołoci naszego portfela – dowiadujemy się od przedstawicieli marki okna.waw.pl.

Okna drewniane o wysokiej estetyce

Nie ma piękniejszych okien niż okna drewniane – jest to opinia zarówno samych producentów, jak i kupujących. Wykorzystanie naturalnego drewna do tworzenia stolarki okiennej nie jest zagadnieniem nowym, dzisiaj jednak producenci proponują nam innowacyjne okna, których doskonały wygląd idzie w parze ze świetnymi parametrami technicznymi. Okna drewniane doskonale prezentują się w kompozycjach rustykalnych, ale i nowoczesnych czy loftowych. Istotna jest jednak wiedza, że okna tego typu powinny być regularnie konserwowane odpowiednimi środkami, aby były trwale zabezpieczone przed wilgocią czy zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

 

 

 

Categories Dom i Wnętrze