TOP

Nieruchomości komercyjne- żyła złota?

W co bezpiecznie zainwestować kapitał? To pytanie zadaje sobie dzisiaj wielu przedsiębiorców. Wydaje się, że całkiem dobrą odpowiedzią są nieruchomości komercyjne. O tym, co to jest, jak rozpocząć inwestycję, jakie są jej zalety oraz na co zwrócić baczną uwagę powie poniższy artykuł.

Czym są nieruchomości komercyjne i jak można w nie inwestować?

Nieruchomości komercyjne są to nieruchomości przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej, w skrócie- nie służące do celów mieszkalnych. A zatem mogą to być budynki biurowe, hale, magazyny, place postojowe, kina, teatry i wiele, wiele innych tego typu nieruchomości.

Na czym polega inwestycja w taki typ nieruchomości? Najprościej rzecz ujmując na zakupie jej oraz następnie na wynajmowaniu innym. Tu warto nadmienić, że różni inwestorzy podchodzą do tego zagadnienia w różny sposób. A zatem możemy wybudować daną nieruchomość od początku, odkupić ją jako praktycznie gotową już do wynajmu albo też znaleźć interesujący nas obiekt „po przejściach” a następnie wyremontować go i wynająć.

Jakie są zalety takiej inwestycji?

Przede wszystkim jest ona relatywnie bezpieczna. Nie ma tutaj praktyczne żadnego ryzyka utraty całego majątku, a przed mniejszymi stratami możemy się na różne sposoby zabezpieczyć. Ponadto jest to również dobry sposób na zabezpieczenie naszych pieniędzy przed inflacją.

Warto także nadmienić, że taka nieruchomość generalnie umożliwia uzyskanie relatywnie dużych dochodów. Ponadto mamy pełną kontrolę nad naszą inwestycją- w każdym momencie możemy powziąć decyzję, w efekcie których zwiększymy wartość nieruchomości. Co więcej po pewnym czasie taka inwestycja daje regularne, comiesięczne przychody. Warto jeszcze tu podkreślić, że aglomeracja śląska ciągle się rozwija, powstaje coraz więcej firm, a zatem znalezienie nabywców nie powinno sprawiać problemów.

Na co zwrócić uwagę podczas inwestowania?

Przede wszystkim na wybór odpowiedniego lokalu. Musi on mieć dobrą lokalizację (oczywiście w stosunku do charakteru firm naszych potencjalnych klientów), obecność miejsc parkingowych, dobre rozplanowanie, w pełni funkcjonującą kanalizację, prąd i media.

Ponadto należy uważnie kontrolować wszystkie sprawy prawne. Oprócz tego, jeszcze zanim zdecydujemy się kupić daną nieruchomość, warto oszacować jej rentowność.

Nieruchomości komercyjne dostępne są w ofercie GTB Invest

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-jest-numer-karty-pojazdu/ https://beesafe.pl/porady/kara-za-nieprzerejestrowanie-samochodu/