TOP

Najbardziej spektakularne formy liftingu bez skalpela

 Lifting bez skalpela to szereg zabiegów, które w minimalnie inwazyjny sposób pooprawiają napięcie skóry. Poznaj różne metody liftingu twarzy.

Najbardziej spektakularne formy liftingu bez skalpela

Zabiegi z kategorii lifting bez skalpela to minimalnie inwazyjne procedury, które umożliwiają wyraźną poprawę napięcia skóry. Ich odmładzające działanie polega m.in. na stymulacji produkcji kolagenu w skórze, co w naturalny sposób poprawia jej jędrność. Z których zabiegów liftingujących warto skorzystać?

Czy możliwy jest skuteczny lifting bez skalpela?

Lifting bez skalpela to określenie dla zabiegów medycyny estetycznej, które wykorzystują mało inwazyjne techniki, aby przywrócić skórze napięcie i młody wygląd. Mimo niewielkiej ingerencji w zewnętrzną warstwę skóry są to bardzo skuteczne terapie, przynoszące satysfakcjonujące i długotrwałe efekty. Ich działanie w dużej mierze polega na stymulacji skóry do wytwarzania kolagenu i elastyny – włókien odpowiedzialnych za prawidłową strukturę tkanki. Celem liftingu bez skalpela jest stworzenie naturalnego „rusztowania”, które utrzymuje ją w doskonałej kondycji przez długi czas. Efekty nieinwazyjnych zabiegów odmładzających nie zawsze są takie same. Zależą od takich czynników, jak wiek oraz indywidualne zdolności regeneracyjne organizmu.

Przed każdym, nawet najmniej inwazyjnym, zabiegiem medycyny estetycznej, powinna odbyć się konsultacja lekarska. Specjalista musi ocenić stan Twojej skóry i sprawdzić, czy wybrana metoda liftingu bez skalpela jest dla Ciebie odpowiednia. W razie potrzeby może zaproponować alternatywny zabieg. Wśród wielu metod liftingu twarzy oferowanych w warszawskiej Klinice Miracki, każdy powinien znaleźć coś dla Ciebie.

Lifting twarzy bez skalpela – sprawdzone zabiegi

Lifting HIFU Ultraformer III

HIFU to skrót od angielskich słów High-Intensity Focused Ultrasound, co oznacza wysoce skoncentrowaną energię fal ultradźwiękowych. Zabieg ten zyskał miano liftingu bez skalpela, ponieważ nie wymaga użycia narzędzi chirurgicznych oraz jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Lifting HIFU polega na podgrzaniu wewnętrznych warstw skóry do temperatury powyżej 65°C. W zależności od leczonego obszaru fale ultradźwiękowe docierają na głębokość 1,5-4,5 mm. Na skutek koagulacji tkanek skóra twarzy ulega intensywnej przebudowie termicznej, która jest procesem złożonym i długotrwałym, trwającym około 2-3 miesiące. Po tym czasie można mówić o optymalnych efektach terapii.

Nici liftingujące Aptos

Wprowadzenie nici liftingujących w skórę to sposób na stworzenie swoistego stelażu dla opadających tkanek. Procedura jest mało inwazyjna i polega na wprowadzeniu pod skórę sterylnych, samorozpuszczalnych nici, zawierających neutralne dla ludzkiego organizmu substancje (m.in. kwas polimlekowy). Nici liftingujące nie tylko podtrzymują skórę, ale też pobudzają procesy regeneracyjne w skórze, m.in. stymulują produkcję kolagenu w skórze. W miejscu wprowadzenia nici powstaje zwłóknienie, które w sposób naturalny utrzymuje napięcie skóry jeszcze długo po wchłonięciu się nici. Efekt liftingu jest natychmiastowy.

Termolifting Zaffiro

Kolejny, rewelacyjny lifting bez skalpela to zabieg Zaffiro. Działa na zasadzie stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. W zabiegu tym wykorzystano technologię podczerwieni. Urządzenie podgrzewa skórę właściwą do temperatury 65°C – to pobudza skórę do rozpoczęcia intensywnych procesów regeneracyjnych. Efektem jest ujędrnienie zwiotczałej skóry i wygładzenie zmarszczek. Wzmacniające rezultaty daje równoczesne zastosowanie peelingu wodnego, który przyczynia się do głębszego nawilżenia skóry i wzmocnienia jej jędrności.

Jeśli chcesz poznać szczegóły na temat liftingu bez skalpela, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Categories Zdrowie i Uroda