TOP

Materac lateksowy – warto?

Każdy z nas na pewno przekonał się, jak bardzo niewyspanie może dać się we znaki. Bóle głowy, rozdrażnienie i specyficzne „łamanie” w plecach to tylko część dolegliwości, jakie niosą za sobą nieprzespane noce. Jeśli noc nie jest dla Ciebie równoznaczna z wartościowym odpoczynkiem i ukojeniem, warto przyjrzeć się bliżej materacowi. Często to właśnie on ponosi winę za bezsenność. Jaki model sprawdzi się w Twojej sypialni? Sprawdź!

Wstawaj zawsze prawą nogą!

W sklepach z wyposażeniem sypialni znaleźć możemy obecnie bardzo szeroki wybór materacy o zróżnicowanej budowie wewnętrznej (przykładem mogą być materace piankowe, termoelastyczne, kieszeniowe czy sprężynowe). Wśród dostępnych opcji szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się modele wykonane z lateksu – naturalnej substancji przyjaznej ludzkiemu ciału. Materac lateksowy wyróżnia się elastyczną strukturą harmonijnie dopasowującą się do krzywizn ciała. Kanalikowa budowa lateksu sprawia, że materac jest niezwykle przewiewny, co znacząco podnosi komfort podczas nocnego wypoczynku.

Lateks nie od dziś znany jest ze swoich antyalergicznych właściwości. Wysokiej jakości materiały, dobra cyrkulacja powietrza i oddychająca struktura  zapobiegają rozwojowi bakterii i grzybów oraz gromadzeniu się kurzu w zakamarkach łóżka. Aby zapewnić sobie jeszcze większą higienę, warto wybrać model ze zdejmowanym pokrowcem, który w razie potrzeby można wyprać w pralce.

Materac lateksowy idealny dla dwojga

Pianka lateksowa charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością punktową oraz dobrze tłumi wszelkie ruchy. W praktyce oznacza to, że powierzchnia materaca dopasowuje się do kształtów użytkownika, nie powodując zapadania się. Dzięki tej właściwości materace lateksowe idealnie spełniają potrzeby osób śpiących z partnerem.

Categories Ciekawe