TOP

Kolczyki srebrne dla każdej kobiety.

Oryginalnym prezentem dla kobiety na każdą okazję są kolczyki srebrne . Osoby dysponujące większym budżetem mogą zdecydować się na zakup złotych kolczyków. Najmodniejsza w tym sezonie jest biżuteria z białego złota, ale tradycyjna w żółtawym odcieniu również ładnie się prezentuje. Ciekawy efekt daje połączenia białego i żółtego złota – w sklepach jubilerskich można znaleźć mnóstwo błyskotek, które zawierają oba rodzaje tego szlachetnego kruszcu.

Duże i masywne kolczyki z pewnością robią bardzo dobre wrażenie, ale niestety są także dość drogie.

Można wybrać tańsze i mniej masywne ich wersje, ale należy pamiętać, że nie będą one tak trwałe jak ich droższe odpowiedniki. Osoby, które posiadają mniejsze zasoby finansowe mogą wybrać coś srebrnego. Cena srebrnej biżuterii również jest uzależniona od masy danego produkty – im jest większa, tym większa jest także cena. Na przykład kolczyki srebrne z cyrkoniami bardzo ładnie wyglądają w uszach. Mogą być długie – wiszące lub w postaci kół o różnych rozmiarach i grubości – lub krótkie, czyli tak zwane „wkrętki”.

Dużą popularnością cieszą się srebrne kolczyki w kształcie łezki, w których centralnym punkcie umiejscowiona jest cyrkonia.

Dla osób, które nie planują wydać większej kwoty na prezent przeznaczone są kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej lub z plastiku. Ceny takiej biżuterii nie są wysokie i zależą przede wszystkim od materiału, z którego zostały wykonane. Często są bardzo wierną imitacja srebra czy złota i bardzo podobają się panią. Należy jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie kobiety mogą nosić sztuczne kolczyki, ponieważ metal obecny blisko ciała (lub w wypadku kolczyków – w ciele) wywołuje u nich reakcje alergiczne. Objawiają się one lekko puchnącym uchem, które staje się zaczerwienione. Obrzękowi często towarzyszy nieprzyjemny świąd. Rzadko reakcje te przybierają bardziej drastyczny przebieg, który wymaga konsultacji dermatologicznej.

Categories Ciekawe