TOP

Jazda na niemieckich tablicach z polskim ubezpieczeniem – czy to możliwe?

Kupno samochodu w Niemczech to chętnie wybierana opcja przez polskich kierowców. W Niemczech niejednokrotnie znajdujemy samochody w doskonałym stanie technicznym, z niskim przebiegiem i renomowanych marek. Jak w praktyce wygląda sprowadzenie samochodu z Niemiec do Polski? Czy jazda na niemieckich tablicach z polskim ubezpieczeniem jest możliwa?

Jazda na niemieckich tablicach z polskim ubezpieczeniem – sprowadzenie samochodu do Polski

Czy konieczne jest ubezpieczenie samochodu w momencie jego kupna w Niemczech? Jeśli samochód przyjeżdża do Polski na lawecie i jest wyrejestrowany, nie musimy spieszyć się z formalnościami. Inaczej sprawa wygląda, kiedy samochód wjeżdża od kraju na własnych kołach. W takiej sytuacji niemiecki urząd komunikacji wydaje tablice czasowe, które pozwalają na legalne poruszanie się po drogach. Pierwszy rodzaj tablic uprawnia do poruszania się po drogach przez 5 dni – to czas, w którym w Polsce musimy załatwić kwestie rejestracyjne. Drugi rodzaj tablic przeznaczone są do jazdy od 5 dni do 6 miesięcy. Ich użytkowanie wymaga jednak wykonania przeglądu technicznego. Jazda na niemieckich tablicach z polskim ubezpieczeniem jest możliwa na kilka sposobów. Możemy wykupić OC krótkoterminowe, które pozwoli na legalną jazdę przez określony czas, do momentu wykupienia rocznej polisy. OC tego typu obejmuje okres 30 dni i kosztuje ok. 100 zł.

Jazda na niemieckich tablicach z polskim ubezpieczeniem – jazda próbna

Jazda na niemieckich tablicach z polskim ubezpieczeniem jest możliwa dla klientów komisów. Samochód sprowadzony z Niemiec może mieć wtedy niemieckie „blachy” oraz krótkoterminowe OC wystawione przez polskiego ubezpieczyciela. Takie rozwiązanie umożliwia wykonywanie jazd próbnych w pełni legalnie po polskich drogach.

 

Categories Motoryzacja
https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/