TOP

Jakie podkładki meblowe są najlepsze?

Trwałe i niezawodne podkładki pod meble skutecznie ochronią podłogę przed zarysowaniami, czy też zniszczeniami. Asortyment tego typu produktów jest bardzo szeroki, więc wybór może przysporzyć trudności. Taka ochrona jest szczególnie ważna w pomieszczeniach, gdzie umieszczone są delikatna panele lub drewno. Podkładki pod meble mocowane są najczęściej pod krzesłami oraz stołami, gdyż to właśnie one są najczęściej przemieszczane po podłodze. Rodzaj zabezpieczenie dobiera się nie tylko na podstawie rozmiaru, ale również posiadanej posadzki.

Podkładki filcowe

Dużym zainteresowaniem cieszą się podkładki wykonane z filcu. Są one nie tylko ekonomiczne w zakupie, ale również proste w montażu. Materiał umożliwia płynne i bezpieczne przesuwanie sprzętu (m.in. krzeseł, stołów, kanap, fotelów, łóżek) po podłodze. Najlepiej zdecydować się na podkładki o podwyższonej trwałości, które posłużą znacznie dłużej. Zwykle produkowane są z materiałów syntetycznych z domieszką naturalnej wełny. Podkładki pod meble filcowe występują w przeróżnych wariantach. Na rynku dostępny jest szereg rozmiarów, a także kolorów podkładek pod meble. Z łatwością można dopasować zabezpieczenie odpowiednie do posianego sprzętu. Niekiedy zdarza się tak, że meble posiadają nóżki o nieregularnym kształcie. Wyjściem z tej sytuacji jest zakup całego arkuszu samoprzylepnego filcu. Bez większych problemów można wyciąć podkładkę o takim kształcie, który jest potrzebny.

Maty ochronne

W dzisiejszych czasach znacznie rzadziej stosuje się maty ochronne, jednak wciąż mają one swoich zwolenników. Sprawdzają się one w miejscach, gdzie umieszczone są sprzęty przesuwne np. krzesła lub fotele obrotowe. Ten rodzaj ochrony często stosowany jest w eleganckich biurach. Chroni panele, drewno oraz płytki przez nieestetycznymi rysami, wgłębieniami, czy też innymi zniszczeniami. Maty występują w wielu rozmiarach, a także wzorach i kolorach. Wybór zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji. Znakomitym rozwiązaniem są maty transparentne. Spełniają one swoją funkcję, a jednocześnie nie zakrywają podłogi. Jest to wariant, który zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby.
Maty wykonane z polipropylenu nie tylko chronią podłogę przez negatywnym oddziaływaniem sprzętu, ale dobrze wyglądają. Wyróżniają się odpornością na wilgoć, a także uszkodzenia mechaniczne. Nawet intensywnie użytkowane pozostaną w nienaruszonym stanie przez długi czas. Są one wystarczająco twarde, a jednocześnie lekkie. Ich czyszczenie jest szybki i bezproblemowe. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych podkładek pod meble.

Categories Ciekawe