TOP

Jak zaaranżować taras, aby stał się miejscem komfortowym?

Odpoczynek na tarasie to idealna opcja na upalne popołudnie po pracy czy szkole. Posiadając taras nie zawsze wiemy jednak, jak wielki potencjał w nim tkwi! Wystarczy kilka elementów, aby zamienić taras w prawdziwą oazę spokoju. O czym musimy pamiętać?

Zadbaj o czystość na tarasie!

Podstawą przygotowania tarasu do bycia miejscem odpoczynku jest uprzątnięcie zalegających na nim przedmiotów i zadbanie o czystość. Niekiedy niezbędna może okazać się wymiana płytek! Jeśli szukamy czegoś nietuzinkowego warto zastanowić się nad deskami kompozytowymi. Są łatwe w utrzymaniu czystości, dają znacznie lepszy efekt wizualny niż klasyczne kafle. Warto też zastanowić się nad kwiatami na tarasie – wystarczy kilka doniczek, aby odmienić wygląd tego miejsca. Wśród najchętniej wybieranych roślin doniczkowych wymienia się goździki, lawendę, surfinię oraz niecierpki. Donice możemy umieszczać na balustradach, wspornikach czy po prostu na ziemi.

Jakie meble wybrać?

Wybór mebli na taras jest olbrzymi – znajdziemy je w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych. Najlepszym rozwiązaniem jest ich kupowanie wprost od producentów – mamy wtedy pewność, że produkty objęte są kilkuletnią gwarancją, a ich wykonanie jest wysokiej jakości. Meble na taras tworzone są obecnie przede wszystkim z lekkiego technorattanu: jest to tworzywo syntetyczne, doskonale imitujące naturalny rattan. Technorattan dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Meble technorattanowe posiadają aluminiowe stelaże, przez co ich waga nie jest wysoka. Istotne jest także to, że aluminium jest odpowiednio wzmocnione i zabezpieczone przed wyginaniem. Meble takie jak ławki, krzesła czy fotel wiszący na długo zachowają piękny wygląd.

Categories Dom i Wnętrze