TOP

Jak wybrać działkę inwestycyjną, która pozwoli Ci osiągnąć zysk?

Zakup działki może przynieść nam ogromne zyski. W ciągu ostatnich dwunastu lat ziemie rolne w Polsce zdrożały aż o 617%! Inwestycje w ziemie są stosunkowo bezpieczne i cechują się wysoką stopą zwrotu. Aby jednak odsprzedaż nieruchomości z zyskiem była możliwa i odbyła się bez kłopotów, powinniśmy wybrać odpowiednią nieruchomość. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Wybierz nieruchomość o uregulowanym stanie prawnym

Zawsze, zanim zakupimy jakąkolwiek nieruchomość, powinniśmy się upewnić, że jej stany prawny nie budzi żadnych wątpliwości. W przeciwnym wypadku nawet najpiękniejsza działka może nam przysporzyć nie lada kłopotów. Zanim zdecydujemy się na zakup nieruchomości, powinniśmy zajrzeć do jej księgi wieczystej.

Z treści księgi wieczystej możemy się dowiedzieć na przykład, że istnieją pewne ograniczenia praw (na przykład przez teren działki przebiegać będzie budowana droga dojazdowa do domu sąsiada) lub roszczenia (prawo pierwokupu, prawo dzierżawy). Księga wieczysta zawiera także będzie informacje o ewentualnej hipotece. Przydatny będzie również wypis z ewidencji budynków i gruntów, dzięki któremu możemy zyskać dokładne informacje o położeniu działki czy klasie bonitacyjnej gleby.

Wybierz odpowiednią lokalizację

Dobrze się zastanów nad wyborem lokalizacji działki. Warto wybierać działki inwestycyjne w miejscach, które w przyszłości mogą być atrakcyjne dla kupujących: w pobliżu dużych miast, w regionach turystycznych. To gwarantuje, że w przyszłości nasza działka będzie cieszyć się zainteresowaniem.

Warte uwagi są również miejsca położone na uboczu, ale atrakcyjne pod względem krajobrazowym. Bardzo ważnym czynnikiem jest dobry dojazd z okolicznych większych miast.

Działka uzbrojona czy nieuzbrojona?

Zakup działki uzbrojonej jest zwykle wygodniejszy. Zwykle osoby, które szukają działki budowlanej, wolą zapłacić więcej, by mieć jak najmniej do zrobienia. Jeżeli jednak chcemy zakupić nieruchomość z myślą o inwestycji, możemy szybko zyskać kupując nieuzbrojoną działkę i podłączając media. W ten prosty sposób możemy wygenerować znaczny wzrost wartości działki.

Zanim zdecydujemy się na zakup nieuzbrojonej działki, powinniśmy wcześniej dowiedzieć się, jakie są możliwości podłączenia mediów i ile będzie to kosztowało. Zdarzają się przypadki, gdy jest to bardzo drogie i nieopłacalne.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – grunty inwestycyjne

Categories Ciekawe