TOP

Jak poradzić sobie z brakami w uzębieniu

Piękne i zadbane zęby to bez wątpienia jeden z najmocniejszych atutów wizerunku człowieka. To między innymi dlatego wszystkie gwiazdy show-biznesu wcześniej czy później inwestują chociażby w licówki, za pomocą których mogą w szybki sposób skorygować nie do końca idealne zęby. Warto pamiętać też o tym, że pełne uzębienie to nie tylko kwestia estetyki, a również kwestia zdrowia zgryzu. Braki w uzębieniu wcześniej czy później powodują bowiem przesuwanie zębów w łuku, co może negatywnie odbić się na zdrowiu jamy ustnej.

Jak poradzić sobie z brakami w uzębieniu

Współcześnie istnieje co najmniej kilka sposobów na poradzenie sobie z brakami w uzębieniu – można zdecydować się na przykład na wszczepienie implantów, które tak naprawdę zastępują korzenie zęba, do których następnie można zamocować korony porcelanowe. Korony porcelanowe to jeden z najbardziej estetycznych sposobów na uzupełnienie braku w łuku zębowy – korony na zęby wykonane z porcelany są też niezwykle trwałe. To zatem rozwiązanie naprawdę na lata. Jeżeli jednak z jakichkolwiek powodów ( na przykład finansowych lub zdrowotnych) wstawienie implantów okaże się niemożliwe w przypadku konkretnego pacjenta, istnieją jeszcze inne rozwiązania. Są nim na przykład mosty porcelanowe – tego typu zęby porcelanowe muszą mieć oparcie w zębach naturalnych pacjenta, można za ich pomocą uzupełnić nie tylko pojedyncze ubytki, ale nawet dwa lub trzy zęby obok siebie. Współczesna medycyna estetyczna ma naprawdę rozwiązania na wiele różnych problemów pacjentów.

Korony porcelanowe w praktyce

Zęby porcelanowe to naprawdę doskonały wybór jeżeli chodzi o uzupełnienie braków w łuku zębowy. Korony na zęby są wykonywane zgodnie z odciskiem zębów pobranym od konkretnego pacjenta – są zawsze robione dosłownie na wymiar. Zęby porcelanowe są dopasowywanie również pod kątem ich wielkości oraz kolorystyki – tak naprawdę trudno jest odróżnić w łuku zębowym te korony na zęby – wszystko robione jest perfekcyjnie, ale z zachowaniem zasady, że ostateczny efekt musi być jak najbardziej naturalny.

Trwałość i jakość na lata

Inwestycja w zęby porcelanowe to na szczęście inwestycja na długie lata – jednym słowem warto rozpocząć swoją przygodę z dobrym gabinetem stomatologiczny – protetycznym – specjaliści od uzębienia pracujący w duecie, mogą w ciągu kilku spotkań zająć się zdrowiem naszego uśmiechu oraz jego estetycznym wyglądem, co z pewnością zaowocuje większą pewnością siebie i atrakcyjnością każdego pacjenta.

Categories Ciekawe
Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft Industrialny hoker z oparciem do wyspy https://beesafe.pl/porady/mandat-za-jazde-buspasem/