TOP

Jak dobrać odpowiednie buciki niemowlęce?

Pierwsze kroki naszego dziecka to niezapomniana chwila w życiu każdego rodzica. Dlatego tak ważne jest umiejętne dobranie obuwia dla niemowlaka. Priorytetem powinny być wygoda i bezpieczeństwo.

Obecnie sklepy oferują szeroki wybór wzorów i kolorów bucików dla dzieci

To sprawia, że wielu rodziców koncentruje się zbytnio na aspekcie wizualnym. Dlatego należy pamiętać, że najważniejszy powinien być przede wszystkim komfort użytkowania. Buty dla niemowlaka powinny być wykonane z wysokiej jakości naturalnych materiałów, tak aby skóra mogła oddychać. Dzięki temu stópki niemowlaka będą się mniej pocić, ale też zapobiegnie to powstawaniu infekcji i takich schorzeń jak grzybica.

Po drugie, but powinien dobrze przylegać do stopy

Dlatego nie może być za luźny. Ważne jest, aby pozostawała swobodna przestrzeń w obrębie palców i stopy. Dlatego zaleca się zakup o jeden rozmiar większy od rzeczywistego. Następnym ważnym elementem jest podeszwa buta. Powinna być na tyle gruba i odporna, aby spełniała dobrze swoje funkcje ochronne. Ponadto ważne dla bezpieczeństwa dziecka ważne jest to, aby była antypoślizgowa.

Najwygodniejszym rozwiązaniem w przypadku małego dziecka są buciki niemowlęce na rzepy, ze względu na to, że sznurówki mogą się w każdym momencie odwiązać, poprzez co stwarzają niebezpieczeństwo. Buty powinny być stabilne, ale również lekkie. Wygląd bucików niemowlęcych jest kwestią indywidualną, zależną od preferencji kupującego. Najczęściej rodzice wybierają modele sportowe oraz stylowe trampki.

Categories Ciekawe