TOP

Hybrydy od A do Z

Piękne i zadbane paznokcie to priorytet każdej kobiety, dla której wygląd zewnętrzny ma duże znaczenie. Szczególnie modny w ostatnich latach stał się manicure hybrydowy. Podpowiadamy, jak można wykonać go samodzielnie, w zaciszu domowym i bez szkody dla paznokci.

Kuferek manicurzystki

Niewątpliwie do rozpoczęcia pracy jako manicurzystka jest potrzebny odpowiedni sprzęt. Firmy kosmetyczne prześcigają się w osiągnięciu możliwie korzystnego zestawu w oczach klientek. Zestaw zawiera przede wszystkim lampę UV, która jest niezbędna do utwardzenia paznokci oraz kilka lakierów hybrydowych, które klientka może wybrać samodzielnie – od odcieni nude aż po szalony róż, jakim charakteryzuje się lakier semilac 08. Równie istotne jak dobór lakieru oraz jego prawidłowa aplikacja i utwardzenie jest uprzednie przygotowanie płytki paznokciowej oraz wyrównanie skórki przed rozpoczęciem zabiegu. W tym celu przydają się specjalistyczne cążki, a także narzędzie polerujące płytkę paznokcia. Na odpowiednio przygotowanym paznokciu lakier nie tylko wygląda efektowniej, ale też dłużej się utrzymuje. Oprócz samego lakieru należy zaaplikować i utwardzić za pomocą lampy bazę, a po dwukrotnym utwardzeniu warstwy lakieru – top coat. Cały ten proces nie należy do najkrótszych, ale jego efektami możemy cieszyć się później nawet do trzech tygodni.

Wady i zalety

Tak jak większość kosmetyków kolorowych, również manicure hybrydowy ma swoje minusy. Jeden z nich to potencjalne niszczenie się paznokci pod wpływem lampy. Jednak nie ma w tym zakresie sztywnej reguły – niektóre kobiety istotnie nie są zadowolone ze stanu paznokci pod zdjęciu manicure hybrydowego, jednak znaczna większość zachwyca się możliwością zapuszczenia paznokci i wzmocnienia ich pod warstwą solidnie utwardzonego lakieru. Problemem wielu kobiet wciąż jest nieumiejętne zdejmowanie lakieru hybrydowego. Niech nikogo nie mylą zmywacze dedykowane lakierom hybrydowym! Samo potarcie wacikiem zdecydowanie nie wystarczy. Jeżeli nie mamy wystarczająco wprawy, można udać się do kosmetyczki bądź wykonać zdjęcie hybryd w ramach zmiany koloru przy następnej wizycie. W warunkach domowych nie jest to jednak nieosiągalne. Wystarczy zaopatrzyć się w aceton, waciki bezpyłowe i folię aluminiową. Nasączone acetonem waciki należy owinąć za pomocą folii wokół paznokcia i trzymać na nim przez 10-15 minut. Po takim zabiegu nawet mocny lakier, taki jak semilac 08 bez trudu zostanie przez nas zmyty z powierzchni paznokcia!

Wykonanie hybryd nie jest drogie, jeśli zależy nam na wielorazowym użyciu zestawu. Zawsze można też dzielić wspólną pasję z przyjaciółkami i wymienić się lakierami bądź lampami!

Zapraszam po więcej informacji na stronę semilac 08.

Categories Zdrowie i Uroda
https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ https://beesafe.pl/porady/adac/ https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/