TOP

Elegancka i funkcjonalna pergola ogrodowa

Wypoczynek w ogrodzie to świetny sposób na relaks, kontakt z naturą czy też na dotlenienie organizmu. Nawet w niewielkich ogrodach bez trudu zaaranżujemy wyjątkowe miejsce wypoczynkowe, o ile tylko skorzystamy z szerokiej oferty topowych producentów mebli ogrodowych i dodatków. Jednym z rozwiązań, które z pewnością warto mieć we własnym ogrodzie jest pergola ogrodowa. Czym jest i jak może uprzyjemnić nasz wypoczynek?

Nowoczesna pergola ogrodowa blisko domu

Pergola ogrodowa to nic innego jak innowacyjna konstrukcja, na której szczycie znajduje się ruchomy dach. Pergola ogrodowa pozwoli nam cieszyć się każdym letnim dniem bez względu na pogodę – jest to możliwe za sprawą dachów, które zbudowane są w taki sposób, aby nie przepuszczać wody oraz promieniowania słonecznego. Konstrukcja pergoli wznoszona jest na aluminiowych, malowanych proszkowo elementach. Takie rozwiązanie sprawia, że konstrukcja jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Wewnątrz konstrukcji znajduje się ukryty system odprowadzania wody – w czasie deszczu woda będzie odprowadzana poza obręb pergoli.

Duża uwagę przykuwają dachy – w zależności od modelu pergoli mogą być one tworzone z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem lub też z aluminiowych lameli. Oba rodzaje dachu doskonale chronią przed słońcem, mogą być regulowane – użytkownik sam decyduje o tym w jakiej pozycji znajduje się dach.

Pergola nad naszymi głowami

Pergola pełni kilka funkcji – oczywiście najważniejszą jest ochrona przed silnym promieniowaniem słonecznym. Druga istotna kwestia to zabezpieczenie przed niezapowiedzianym deszczem. Niezwykle ważny jest wygląd pergoli – projektanci dbają o to, aby pergole odzwierciedlały najnowsze trendy i aby ich wygląd był estetyczny. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie ich do różnorodnych aranżacji.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/mandat-za-jazde-buspasem/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/