TOP

Ekologiczny dom – jak go unowocześnić?

Współcześnie wiele mówi się o konieczności ekologicznego podejścia do życia – powinniśmy segregować nasze śmieci, korzystać z tworzyw biogradowalnych, unikać plastiku wokół nas. Niestety, nie wszystkie te wymagania są możliwe do zrealizowania. W wielu przypadkach decyduje za nas… wygoda! Na szczęście technologia przychodzi nam z pomocą.
Jednym z coraz częściej stosowanych rozwiązań w domach jednorodzinnych są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Są one tworzone przez firmy zajmujące się oczyszczalniami ścieków przemysłowych. Przydomowe oczyszczalnie ścieków są obecnie uważane za jedne ze skuteczniejszych form minimalizowania ilości toksycznych związków na otoczenie domu. Tego rodzaju urządzanie sprawdzają się najlepiej w przypadku domów postawionych na terenach nieuzbrojonych, jak również w przypadku domków górskich, domków letniskowych. Zasada ich działania polega na wielokrotnej filtracji ścieków i wypuszczaniu do gleby minimalnej ilości toksyn. Urządzenie jest proste w obsłudze i odpowiednio zabezpieczane przed działaniem osób trzecich.

Segregacja śmieci

Niezwykle ważnym zagadnieniem w przypadku tworzenia ekologicznego domu jest zadbanie o odpowiednie segregowanie śmieci. Wiele spółdzielni mieszkaniowych umożliwia swoim mieszkańcom segregację poprzez korzystanie ze specjalnie oznakowanych kontenerów na makulaturę, szkło, plastik.

Categories Ciekawe