TOP

Działka pod inwestycję deweloperską

Inwestycje deweloperskie są w dalszy ciągu naprawdę bardzo wysoko opłacalne, ponieważ popyt na mieszkania zarówno wynajmowane, jak i przeznaczone do sprzedania jest bardzo wysoki. Spada jednak sukcesywnie ich podaż ze względu na to, że wyczerpują się najbardziej atrakcyjne grunty inwestycyjne. W dalszym ciągu można jednak na takim biznesie zarobić.

Opłacalność

Oczywiście podjęcie się takiego biznesu musi wiązać się z określeniem jego opłacalności, ponieważ wydatki będą ogromne. Z tego względu zakupione pod taką działalność grunty inwestycyjne muszą mieć zarówno określoną wielkość jak i położenie. Co prawa, w centrum Warszawy czy innego dużego miasta raczej nie można już liczyć na to, że nowo powstała firma deweloperska będzie mogła kupić dla siebie działkę po biznes polegający na budowaniu apartamentowca, jednakże na obrzeżach mniejszych miast, a czasem nawet bliżej ich centralnych części, jest to możliwe.

Na szczęście coraz więcej ludzi kupujących mieszkanie wybiera właśnie lokale na obrzeżach miast do zamieszkania, ponieważ mają już dość hałasu i tłoku dużego miasta. Dlatego teraz, dopóki są jeszcze grunty inwestycyjne do kupienia w takiej lokalizacji, trzeba podejmować szybkie decyzje, jeżeli myślimy o biznesie. Apartamentowiec w takim miejscu, dodatkowo o naprawę wysokim standardzie, oznacza szybką sprzedaż wszystkich mieszkań.

Wymagania działki

Grunty inwestycyjne pod budowę obiektu wielorodzinnego muszą oznaczać się odpowiednimi parametrami. Warto pamiętać, że by budowa była opłacalna, trzeba zaoferować jak najwięcej mieszkań różnej wielkości, które potem trzeba będzie spieniężyć.

Z tego względu zabudowa powinna mieć jak najwięcej pięter. Oczywiście deweloper nie ma w tej kwestii zupełnej wolności działania i wszystko musi być oparte na pozwoleniach oraz doskonałym i skrupulatnym przestrzeganiu przepisów.

Nie tylko mieszkania

Oczywiście na działce staną nie tylko same mieszkania, ale musi się tam znaleźć miejsce na garaż, plac zabaw, podwórko i inne tego typu elementy. Ponadto dół bloku można wykorzystać na lokale usługowe, które będą przynosić dodatkowy zysk.

Oczywiście grunty inwestycyjne na lokal mieszkalny to tylko część wydatków i sama budowa oraz późniejsze koszty związane z prowadzeniem działalności pochłoną dziesiątki milionów złotych, jednakże okazuje się to nadal opłacalne, ponieważ miesięcznie taki biznes może przynosić czysty dochód przekraczający nawet 100 000 złotych, jak wynika z luźnych wyliczeń osób, które zastanawiają się nad prowadzeniem takiego biznesu.

Grunty inwestycyjne dostępne są w ofercie GTB Invest

Categories Biznes