TOP

Drzwi wejściowe aluminiowe do domu – czy warto?

Chociaż do niedawna drzwi wejściowe aluminiowe można było spotkać głównie w budynkach użyteczności publicznej, dziś coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie do domu. Czy warto zainwestować w drzwi aluminiowe? Jakie mają wady i zalety?

Drzwi do domu powinny być solidne, w końcu mają nas chronić przez nieproszonymi gośćmi, ale nie tylko, bo również przed nadmierną utratą ciepła. Mimo, że w dalszym ciągu największą popularnością cieszą się drzwi drewniane oraz drewnopodobne, to modele aluminiowe zyskują coraz większą rzeszę zwolenników.

Dlaczego warto kupić drzwi aluminiowe?

Jedną z najważniejszych zalet drzwi wejściowych aluminiowych jest trwałość. Są one bardzo solidne, odporne na wypaczenia oraz odkształcenia, czego nie można powiedzieć o stolarce drzwiowej drewnianej czy wykonanej z pcv. Drzwi aluminiowe można spotkać w domach energooszczędnych ze względu na to, że mają bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Oprócz tego warto zwrócić uwagę również na ich walory estetyczne – są lekkie, wydają się bardzo delikatnie, prezentują się bardzo dobrze bez względu na styl domu. Poza tym dobrze tłumią hałasy, co też jest istotne. Decydując się na drzwi wejściowe aluminiowe można wybierać spośród szerokiej gamy kolorystycznej.

Jakie mają wady?

Jednym z głównych minusów drzwi wykonanych z aluminium jest podatność na zarysowania czy wgniecenia, niestety dość łatwo ulegają takim uszkodzeniom, oczywiście nie wpływa to na ich trwałość – takie drzwi trudno będzie sforsować. Kolejna rzecz to cena – niestety wybierając drzwi wejściowe aluminiowe trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem.

Drzwi aluminiowe są trwałe, bardzo lekkie, mają doskonałe parametry termoizolacyjne oraz akustyczne, także z pewnością warto mieć je na uwadze planując zakup stolarki drzwiowej. To bardzo dobra bariera dla włamywaczy, wszystkich nieproszonych gości, którzy chcieliby wtargnąć do naszego domu. W tym wypadku wysoka cena idzie w parze z jakością, także jak najbardziej warto mieć na uwadze takie rozwiązanie.

Drzwi to wizytówka domu, muszą nie tylko współgrać z jego stylem, ale co ważniejsze powinny stanowić skuteczną barierę przed intruzami. Oprócz tego muszą być szczelne, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz, w ten sposób będziemy mogli sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Categories Dom i Wnętrze