TOP

Dron na wesele uświetni waszą pamiątkę ze ślubu

Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu dwóch osób, które połączyła miłość. Nic więc dziwnego, że prawie za każdym razem zamawiany jest kamerzysta, który tworzy film weselny upamiętniający to wydarzenie. Coraz częściej wybierany jest również dron na wesele dający szansę na uzyskanie zupełnie nowego wymiaru filmowania, dzięki czemu pamiątka staje się jeszcze cenniejsza. Skupimy się dzisiaj na tym, czy warto zamawiać film z drona na wesele oraz na jakie wydatki trzeba się przygotować.

Zacznijmy od tego, że nie każdy może oferować filmowanie wesel z użyciem drona. Zgodnie z polskim prawem, do prowadzenia komercyjnej działalności z wykorzystaniem drona, należy zdać egzamin państwowy i uzyskać świadectwo kwalifikacji. Wiele osób o tym nie wie, ale to rozporządzenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego i trzeba się do niego stosować. Upewnij się więc, że dron na wesele obsługiwany jest przez wykwalifikowanego operatora, który podczas swojej pracy nie łamie żadnych przepisów.

Dron na wesele a bezpieczeństwo

Nie chodzi tutaj zresztą tylko o kwestie prawne, ale również o bezpieczeństwo gości weselnych. Może i dron wydaje się małym, niegroźnym urządzeniem, ale w rzeczywistości jest to ciężki sprzęt, który w razie upadku może wyrządzić poważną krzywdę. Ważne więc, by film z wesela był nagrywany przez doświadczoną osobę, która w bezpieczny sposób będzie potrafiła nagrać najważniejsze wydarzenia, nie stwarzając żadnego zagrożenia. W niektórych sytuacjach niezbędne jest też uzyskanie wcześniejszych pozwoleń na lot w pewnych miejscach.

Nie zawsze też możliwy jest lot dronem. Przykładowe przeszkody to m.in.:

  • Silny wiatr,
  • Gęsta mgła,
  • Opady deszczu,
  • Śnieg,
  • Bliskość lotniska,
  • Zamknięta strefa powietrzna (np. z powodu przyjazdu ważnych osób).

Jak więc widzimy, na wynajęcie operatora z dronem składa się sporo czynników, o których mogliśmy nie mieć pojęcia. Prowadzi to do tego, że dron na wesele to dodatkowy koszt. Można go jednak zminimalizować, wybierając kamerzystę który w swoim pakiecie posiada ujęcia z drona. Jest to znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż zatrudnianie osobnego operatora, który przyjedzie tylko po to, by nagrać film z drona. Wiele nowoczesnych firm realizujących filmy ze ślubu posiada doświadczonych operatorów dronów, a w pakiecie cena za drona wyniesie około dwustu złotych, co jest nawet kilkukrotnie tańsze, niż zlecanie tego zadanie zewnętrznej firmie.

Czy warto zamawiać drona na wesele?

Na pewno zastanawiasz się, czy dron na wesele jest wart zachodu. Na to pytanie najlepiej odpowiedzą pary młody, które skorzystały z tej usługi i dzisiaj mogą się pochwalić nowoczesnym filmem wyglądającym jak profesjonalna produkcja kinowa. To jest pamiątka na całe życie, a wracanie do nowoczesnego, dynamicznego teledysku ślubnego z ujęciami z drona to czysta przyjemność. Warto więc raz wydać trochę więcej pieniędzy i zobaczyć swoje wesele z lotu ptaka, bo takie wydarzenie się po prostu nigdy nie powtórzy.

Categories Ciekawe
zobacz zobacz zobacz