TOP

Drewniane szafy do sypialni

Drewniane szafy do sypialni to jeden z najbardziej popularnych trendów, który obecny od wielu lat ponownie zyskuje. Szafy takie są nie tylko estetyczne, ale też ekologiczne, i wykonane w różnych stylach, co jest dużym plusem. Poniżej przedstawiamy korzyści takich szaf oraz podsuwamy interesujące pomysły, które można wykorzystać przy urządzaniu własnej sypialni.

 

Szafy do sypialni — stare, nowe i oryginalne

Drewniane szafy do sypialni mogą mieć różny charakter. Pierwszym bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wybór szaf stylizowanych na te stare. Drewno jest odpowiednio modyfikowane i przecierane, aby szafa sprawiała wrażenie kilkusetletniej. Przeciwieństwem takich konstrukcji są szafy drewniane nowoczesne. Są one wykonane z jasnego sprasowanego lub litego drewna w nowoczesnych kształtach. Doskonale pasować będą do nowoczesnej sypialni, zachowują ekologiczny charakter. Drewno daje też możliwość tworzenia klasycznych — bogatych we wzory szaf. Jeśli posiadamy stonowane wnętrze lub nie chcemy, aby szafa była dominującym przedmiotem, warto zdecydować się na taką opcję.

 

Korzyści

Korzyści jakie płyną z używania szaf drewnianych, jest wiele. Pierwsza to ekologia i brak sztucznych substancji chemicznych np. w lakierowanych frontach. Z pewnością docenią to fani ekologii lub alergicy. Dużą korzyścią jest również naturalna i ciepła forma takich mebli. Nie będzie ona zakłócała charakteru wnętrza, jakie ma właśnie sypialnia. Dobrej jakości drewno jest też wytrzymałe, a sama szafa odpowiednio pielęgnowana posłuży nam przez wiele lat.

 

 

Categories Dom i Wnętrze