TOP

Doskonale wykonany manicure

Marzeniem wielu kobiet jest wykonanie idealnego manicure. Jednak warto pamiętać, iż jeżeli decydujemy się wykonać go w domu, może nie być to takie proste. Zatem o czym powinniśmy szczególnie pamiętać podczas jego wykonywania?

Odpowiednia płytka paznokciowa

Jeżeli pragniemy wykonać manicure w domu i chcemy, aby wyszło doskonale, powinnyśmy pamiętać przede wszystkim o właściwym opiłowaniu naszej płytki paznokciowej. Dzięki temu paznokcie będą miały doskonały kształt.

Opiłowanie paznokci jest ważne, jednak powinnyśmy pamiętać także o ich wypolerowaniu. Tylko dzięki temu powierzchnia stanie się gładka i lakier będzie utrzymywał się dłużej na naszych paznokciach.

Odżywka oraz lakier utwardzający

Aby nasze paznokcie się nie rozdwajały, powinnyśmy także zastosować odpowiednią odżywkę. Dzięki temu staną się lepiej odżywione i mocne.

Zanim zdecydujemy się nałożyć na powierzchnię płytki paznokciowej lakier, powinnyśmy także nałożyć specjalny preparat utwardzający. Tego typu kosmetyk wyrówna wszelkie niedoskonałości naszej płytki, dzięki temu lakier będzie lepiej widoczny.

Doskonałe pokrycie kolorem

Idealnie pokryte paznokcie lakierem zapewnią nam doskonały wygląd naszych dłoni. Z tego powodu warto pamiętać, iż jeżeli decydujemy się na ich pomalowanie powinniśmy pokryć płytkę lakierem dwukrotnie.

Jednak jeśli malowanie paznokci nie wychodzi nam zbyt dobrze, warto udać się z tym do profesjonalisty. Doskonałym rozwiązaniem będzie wybór profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Adresy takich gabinetów w naszym mieście możemy sprawdzić w internecie, wpisując w wyszukiwarkę przykładowo „manicure pedicure Warszawa” lub „manicure pedicure w Warszawie”.

Niestety często zdarza się, iż nasza płytka paznokciowa nie posiada idealnego kształtu. Również nasze paznokcie rosną powoli, z tego powodu na wykonanie wymarzonego manicure musimy trochę poczekać. Warto pamiętać, iż w dowolnym salonie kosmetycznym możemy przedłużyć swoje paznokcie. Adresy salonów najbliżej naszego domu znajdziemy wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „manicure pedicure Warszawa” lub też „manicure pedicure w Warszawie”.

Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Categories Zdrowie i Uroda