TOP

Designerski dom

Mimo że ludzie są bardzo różni, wiele mieszkań prezentuje się niezwykle podobnie. Nie chodzi nawet o standardowe, uzasadnione rozwiązania jak biały sufit czy takie, a nie inne wyposażenie łazienki. Ogólnie ogromna ilość domów i mieszkań wygląda podobnie, jeśli chodzi o styl, w jakim jest urządzona. Jest to spowodowane między innymi dostępnością określonych modeli mebli i modą, jaka rządzi również tą branżą. Co możemy zatem zrobić, jeśli chcemy, aby nasze pokoje jednak trochę się wyróżniały na tle innych? Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w meble i dodatki od projektanta. Jakie designerskie elementy warto wprowadzić do swoich czterech ścian?

Lampy designerskie

Oświetlenie jest jedną z ważniejszych rzeczy, o których trzeba pomyśleć, kiedy urządzamy dom lub mieszkanie. Lampa nie musi być jednak jedynie źródłem światła. Równie dobrze sprawdzi się w roli dekoracyjnej, w roli ozdoby, która wyróżni nasze mieszkanie na tle innych.
Lampy designerskie są dostępne w wielu różnych, czasem zaskakujących kształtach i kolorach. Niektóre z nich dają dużo jasnego światła, inne są raczej po prostu pięknymi ozdobami. Co jest bardzo ważne, kiedy już kupimy tę lampę? Wybór żarówki. Zapoznajmy się dokładnie z instrukcją i przeczytajmy, jaka jest maksymalna moc żarówki, którą możemy tam umieścić. Część elementów niektórych lamp designerskich jest wykonana z plastiku czy innych tworzyw sztucznych, które mogłyby spalić się pod wpływem grzejącego światła o zbyt dużej mocy. To zatem niezwykle ważne, aby wnikliwie zapoznać się z instrukcją.

Ciekawe fotele

Któż nie lubi rozciągnąć się czasem w wygodnym fotelu, poczytać w nim książkę lub pooglądać film? Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że fotele są niezwykle ważnym elementem każdego pokoju dziennego. Ważne więc, aby były przede wszystkim wygodne. Nie należy jednak przy tym zapominać o ich wyglądzie. Fotele od projektanta często zaplanowane są w taki sprytny sposób, aby łączyły ze sobą wyjątkową wygodę i piękny design. Pamiętajmy, że otaczanie się pięknymi przedmiotami pozytywnie wpływa na samopoczucie i sprawia, że łatwiej się relaksujemy. Dlatego też ważne jest, aby nasze fotele były nie tylko funkcjonalne, ale również ładne.

Nietypowe ściany

Oryginalność swojego mieszkania możemy uzyskać nie tylko inwestując w meble. Dobrym pomysłem jest również pokrycie ścian w nieco nietypowy sposób. Jedna ściana w mocnym kolorze, ciekawa fototapeta – pomysłów jest bez liku. Coraz modniejszy staje się ostatnio jeden z nich, który szczególnie dobrze pod względem praktycznym sprawdzi się w kuchni.
Mowa o ścianie pokrytej farbą tablicową. Na takiej powierzchni możemy pisać kredą, a następnie ścierać ją gąbką. Jeśli farba ma właściwości magnetyczne, można również przywieszać tam magnesy.
To rozwiązanie może mieć oczywiście wymiar praktyczny. Możemy zapisać na szybko listę zakupów albo spisać przepis, według którego będziemy gotować obiad. Równie dobrze sprawdzi się do zostawienia komuś rano miłej, sympatycznej wiadomości, która poprawi mu humor.

Lampy designerskie do twojego domu znajdziesz na stronie http://www.homegardenart.pl/pl/c/Lampy/144.

Categories Dom i Wnętrze
https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/