TOP

Dbanie o zdrowie

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości, jakie doceniają ludzie. Mówi się o nim również, że często zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest ważne dopiero wtedy, kiedy je tracimy. Warto nie popełniać tego błędu i dbać o zdrowie na co dzień, nawet jeśli absolutnie nic nam nie dolega i czujemy się świetnie. W jaki sposób możemy to zrobić?

Wizyty lekarskie

Niezwykle ważna jest profilaktyka. Należy do niej między innymi odwiedzanie lekarza raz na jakiś czas. Czasem może się okazać, że wczesna interwencja ochroni nas przed naprawdę poważnymi konsekwencjami, zabiegami chirurgicznymi i tym podobnymi nieprzyjemnościami. Założenie ortezy na opadającą stopę jest dużo lepszym rozwiązaniem niż operowanie. Ale aby z niego skorzystać, trzeba w odpowiednim czasie stawić się u doktora.

Ruch to zdrowie

Najlepszym lekarzem jest ruch. Aktywność fizyczna jest podstawą piramidy zdrowego żywienia Światowej Organizacji Zdrowia. Codziennie powinniśmy poświęcić jej co najmniej pół godziny. Brzmi strasznie, ale pamiętajmy, że nie musi być to pół godziny intensywnego biegu albo wyciskania sztangi na siłowni. Oczywiście, jeśli lubimy się zmęczyć – takie aktywności będą świetne, ale równie dobrze możemy wybrać się na półgodzinny dość szybki spacer albo porozciągać mięśnie. Warto próbować różnych aktywności, nie tylko po to, żeby nie znudziła nas ta jedna, którą ciągle uprawiamy, ale również aby angażować różne partie mięśni i ciała. Ćwiczenia kardio, takie jak bieganie świetnie wpływają na pracę serca. Rozciąganie dobrze działa na postawę i daje ulgę zmęczonym plecom czy nogom. Natomiast pływanie to dobre ćwiczenie dla kręgosłupa i płuc. Próbujmy różnych rzeczy również po to, aby znaleźć swoją ulubioną aktywność, której uprawianie stanie się z czasem prawdziwą przyjemnością.

Dieta to podstawa

Ruch to zdrowie, ale jego świetnym uzupełnieniem jest również dieta. Kiedy kupujemy nowy samochód, nie wlewamy do niego benzyny z niepewnego źródła albo takiej, o której wiemy, że ma niższą wartość, bo nie chcemy, żeby się popsuł. Nie mamy za to problemy z wrzucaniem w swój organizm „paliwa” w postaci chipsów, fast foodów czy słodyczy naszpikowanych cukrem. To duży błąd. Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta jest podstawą dobrego samopoczucia. Jak zatem możemy zmienić swoje złe nawyki żywieniowe?
Najlepiej jest robić to stopniowo. Eliminacja wszystkich niezdrowych rzeczy zwykle prędzej czy później kończy się porażką. Zróbmy więc sobie plan, według którego w każdym tygodniu będziemy zrywać znajomość z jednym niezdrowym produktem. Na pierwszy ogień mogą pójść napoje gazowane – nie ma w nich absolutnie nic zdrowego. Następnie chipsy, hamburgery z nadmuchanymi bułkami i tak dalej. Warto też na przykład raz na dwa tygodnie zrobić sobie „dzień oszusta” i odstąpić na chwilę od swojej diety. Będziemy zdziwieni tym, jak wielu produktów, bez których nie wyobrażaliśmy sobie życia teraz nie możemy wziąć do ust. Organizm szybko przyzwyczaja się do dobrego traktowania, z czasem zdrowia dieta stanie się więc nawykiem.

Szczegółowe informacje o ortezach znajdziesz na stronie https://megamedic.pl/pl/p/Orteza-na-opadajaca-stope-/599/

Categories Zdrowie i Uroda