TOP

Dachy pokryte blachami ocynkowanymi

Jeszcze kilkanaście lat temu blachy ocynkowane królowały na polskich dachach. Po bardzo dużej przerwie ponownie powracają do mody i wiele osób decyduje się na ich zakup. Blachy dostępne są na naszych półkach sklepowych, w nowoczesnym i zdecydowanie ładniejszym wydaniu, dlatego też wzbudzają tak duże zainteresowanie.

Wysoka trwałość materiału

Nowoczesne blachy ocynkowane, to przede wszystkim stalowe arkusze o grubości od 0,6 do 0,7 mm, które ocynkowane są specjalnymi trwałymi powłokami o wielu różnych kolorach. Na naszym rynku bardzo dużą popularnością cieszą się również blachy produkowane z bardzo wytrzymałych powłok tytancynku oraz alucynku. Specjalna powłoka ocynku, która nakładana jest ogniowo z obu stron, ma za zadanie chronić blachę przed korozją, dzięki czemu sama blacha może nam służyć nawet przez bardzo wiele lat.

Zewnętrzna powłoka charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i ogromną odpornością na działania czynników atmosferycznych. Zewnętrzna powłoka ma zazwyczaj grubość 50mm i to właśnie ta warstwa zabezpiecza blachę ocynkowaną przed uszkodzeniami mechanicznymi, które pojawiają się bardzo często np. podczas transportu, rozładunku, czy montażu. Bardzo często wierzchnia strona blachy ocynkowanej zabezpieczana jest dodatkowo za pomocą specjalnej folii, dzięki czemu sam materiał nie rysuje się w momencie układania dachu.

Wysoka szczelność pokrycia

Nowoczesne blachy ocynkowane charakteryzują się nie tylko bardzo dużą wytrzymałością, ale również rewelacyjną szczelnością pokrycia. Blachy płaskie są bardzo łatwe w obróbce, z racji tego, że posiadają rewelacyjne właściwości plastyczne. Dzięki właściwemu składowi stopu, z którego wykonany jest cały rdzeń stalowy blachy płaskiej, można ją stosunkowo łatwo łączyć na rąbek stojący. Blacha nie będzie pękać podczas układania i co najważniejsze nie będzie otwierać się podczas zagięcia.

Pokrycia wykonane za pomocą takiego łączenia są bardzo szczelne, dlatego też wiele osób decyduje się na ich zakup. Blachy ocynkowane są rewelacyjnym materiałem zarówno do krycia dachów płaskich, jak i również do dachów, które posiadają bardzo duży kąt nachylenia. Blacha ta rewelacyjnie nadaje się również do wykańczania fasad i do robienia nawet najbardziej skomplikowanych obróbek, elementów dekoracyjnych, czy elementów maskujących.

Piękny wygląd

Dostępne na naszym rynku blachy ocynkowane, charakteryzują się również pięknym wyglądem. Blachy dostępne są w wielu różnych kolorach i to nie tylko tych klasycznych, ale również i nowoczesnych.

Dzięki możliwości wybrania dowolnego koloru i bardzo dużej plastyczności, materiał ten może być wykorzystany w najbardziej skomplikowanych miejscach, dzięki czemu możemy uzyskać naprawdę efektownie wyglądający dach. Stare blachy ocynkowane można również odświeżyć za pomocą specjalnej farby

Artykuł powstał we współpracy z firmą Budmax-Metal

Categories Ciekawe