TOP

Czym jest skrzyniopaleta do przewozu jabłek?

Skrzyniopaleta jest narzędziem transportowym, które wygląda podobnie do zwykłych skrzyń na jabłka. Jedynym celem tego narzędzia jest wspieranie towarów i utrzymanie ich stabilności, podczas gdy są podnoszone przez wózki widłowe i transportowane. Producenci każdego dnia produkują mnóstwo skrzyniopalet, aby spełnić wymagania magazynów i firm, które używają tego typu produktów w celu ułatwienia transportu i załadunku. Skrzyniopaleta na jabłka pozwala na łatwe przechowywanie i obsługę produktów o szczególnej delikatności, takich jak owoce i warzywa.

Materiały do produkcji skrzyniopalet

Dawniej skrzynie na jabłka składały się głównie z drewna litego, ale z czasem każda branża stoi w obliczu wyzwań wymagających zmiany. Ze względu na wymagania klientów, wprowadzono liczne innowacje. Obecnie skrzyniopalety do przewozu jabłek produkowane są z różnorodnych materiałów, takich jak drewno oraz plastik i różne tworzywa sztuczne.Zastosowane materiały wpływają na projektowanie i obsługę produktu, dlatego dopiero po dokładnej identyfikacji wszystkich specyfikacji materiałowych należy zdecydować się na konkretne skrzyniopalety na jabłka. Na rynku dostępne są również skrzyniopalety wyprodukowane z metalu, jednak zazwyczaj służą one do transportowania cięższych ładunków. Dlatego nie są powszechnie stosowane do przechowywania jabłek.

Drewniane skrzyniopalety na jabłka

Drewno to najstarszy materiał wykorzystywany do produkcji skrzyniopalet, używany na całym świecie. Drewniane skrzynie na jabłka są łatwo dostępne, będąc jednocześnie najpopularniejszymi narzędziami stosowanymi w systemach transportu i pakowania materiałów. Najbardziej wydajnym sposobem na wyprodukowanie tych skrzyniopalet jest obsługa za pośrednictwem systemu komputerowego projektowania. Po opracowaniu gotowego produktu system do projektowania skrzyniopalet jest wykorzystywany do określania wytrzymałości, sztywności, trwałości i kosztu palety.

Plastikowe skrzyniopalety do przewozu jabłek

Najczęstszym rodzajem tworzywa sztucznego stosowanego do produkcji plastikowych jest HDPE, jednak używane są również PP i PVC. Proces produkcji plastikowych skrzyniopalet różni się w zależności od wymagań. Istnieje wiele procesów umożliwiających tworzenie plastikowych skrzyniopalet, do których należy m.in. strukturalna forma pianotwórcza, formowanie wtryskowe oraz wiele innych. Plastikowe skrzyniopalety na jabłka oferują takie zalety, jak czystość, wytrzymałość, bezpieczeństwo przeciwpożarowe i odporność na warunki atmosferyczne.

Źródło; https://www.schoellerallibert.com/pl/client-cases/agriculture/skrzyniopalety-big-box-w-top-fruit/

Categories Ciekawe