TOP

Cena auto casco

Jaka jest dokładna cena za auto casco? Jeżeli ktoś chciałby samodzielnie odpowiedzieć sobie na tego typu pytanie, powinien skorzystać z pomocy kalkulatorów internetowych. To one pomagają w kilku krokach oszacować wysokość składki, jaką będą musieli ponieść poszczególni kierowcy.

Auto casco w towarzystwach ubezpieczeniowych

Na wysokość składki AC ma wpływ wiele czynników. Podobnie, jak w przypadku OC, bierze się pod uwagę rodzaj samochodu, a także wiek i doświadczenie kierowcy. Tak, może paść pytanie o to, kiedy dana osoba zdobyła prawo jazdy i nie ma do oburzać się na to, że ktoś będzie chciał ingerować w czyjąś prywatność. Wśród innych czynników, jakie mogą mieć wpływ na wysokość polisy, wyróżnić można:

  • ilość zabezpieczeń antykradzieżowych,
  • wersja wyposażenia,
  • miasto, gdzie zarejestrowany jest pojazd,
  • miejsce, gdzie dokładnie na noc będzie odstawiany samochód (garaż, czy też parking “pod chmurką”).

Na cenę mają wpływ także zniżki, które można zdobyć przez kilka, kilkanaście lat. Im ilość zniżek jest większa, tym cena za polisę będzie mniejsza. 

Dobrowolne AC na pojazd

Auto casco to dobrowolna polisa na pojazd. Polecana w szczególności, jeżeli ma się do czynienia z pojazdami nowymi lub młodymi. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych można spotkać się z …odmową podpisania takiej polisy. Będzie się tak dziać, jeżeli pojazd ma już swoje lata. Chociaż, takie osoby może i nie mogą liczyć na pełne AC, to pocieszeniem dla nich może być mini autocasco, które chociaż w pewnej części zapewniają możliwość wypłaty odszkodowania. 

 

Categories Motoryzacja
live url https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/