TOP

Bezpieczne przechowywanie materiałów budowlanych

Materiały budowlane powinny być przechowywane przede wszystkim w sposób zgodny z przepisami. Kierownik budowy odpowiada za przygotowanie właściwego miejsca, w którym materiały nie będą stanowiły zagrożenia, a jednocześnie z którego będzie je można transportować na miejsce prowadzenia prac.

Przechowywanie materiałów budowlanych na placu składowym

Niektóre rodzaje materiałów budowlanych mogą być składowane pod gołym niebem. Mowa tutaj oczywiście o wszystkich tych surowcach, których skład i właściwości nie zmieniają się pod wpływem czynników zewnętrznych, czyli promieni słonecznych, deszczu, czy wiatru.

Plac składowy znajduje się na każdej budowie. Różna może być jego wielkość, zależnie od ilości materiału. Jeżeli firma budowlana ma umowę z hurtownią na stałą dostawę surowców to na placu można składować jedynie najpotrzebniejsze materiały budowlane. W innym przypadku plac musi być dużo większy i lepiej zaplanowany, aby pomieścić zróżnicowany towar.

Podział placu składowego

Na palcu składowych przechowuje się różne surowce. Mieszankę betonową, czy zaprawę można oddzielać od siebie zasiekami. Wygodne jest również tworzenie boksów. Na placu składowym powinno się znaleźć również miejsca do przycinania, wyginania i montowania szkieletów ze stali zbrojeniowej.

Cegły, bloczki, pustaki ustawia się blisko budynku, który chcemy stworzyć. Plac składowy oczywiście powinien być ogrodzony i zabezpieczony przed dostępem z zewnątrz. Można również założyć monitoring, aby mieć pewność, że żadne materiały nie zostaną ukradzione.

Bezpieczne składowanie

Bezpieczne składowanie wiąże się z takim przechowywaniem materiałów jak to zaleca producent. Wysokość składowanych elementów, zarówno na paletach jak i w stosach, powinna być mniejsza od szerokości powierzchni. Nie należy również składować materiałów nieopisanych.

Materiały budowlane niebezpieczne koniecznie powinny być przechowywane w wydzielonych pomieszczeniach, zabezpieczonych czujnikami i wyposażonych we właściwą wentylację. Dostęp do takich produktów musi być ograniczony.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez składy budowlane Attic Kraków

Categories Dom i Wnętrze
https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-jest-numer-karty-pojazdu/