TOP

Beton towarowy – czym się kierować przy wyborze?

Beton określonej klasy, produkowany przez różne betoniarnie nie powinien się różnić i mieć te same właściwości – tylko teoretycznie. Niestety jest troszkę inaczej. Każda betoniarnia ma swoje własne receptury, technologię i używa innych składników produkcyjnych. Inne są zatem zatem proporcje cementu, kruszywa, domieszek chemicznych czy wody. Każda z tych składowych znacznie wpływa na cenę ostatecznego produktu. Jednak wraz z zmniejszaniem ceny otrzymania produktu, redukuje się jego jakość i wytrzymałość. zatem warto zwrócić uwagę na poniższe aspekty przy wyborze betoniarni.

Cement – jakiej jest jakości i czy dodawany jest popiół na terenie betoniarni

Ogólnie cement jest spoiwem tzw. hydraulicznym, który wchodząc w reakcje z wodą daje zaczyn. Najlepszy produkowany jest ze skał wapiennych, piasku kwarcowego i gliny. Ze względu na jakość możemy cement podzielić na klasy CEM I, CEM II, CEM II,< CEMIV i CEM V. Samo wytwarzanie cementu dzieli się na dwie grupy. Pierwszy sposób jest to produkcja bez dodatku taniego popiołu zaś w drugim sposobie stosuje się popiół jako tani zamiennik.

Kruszywo – stanowiąc do 80% objętości betonu jest czynnikiem znacząco wpływającym na końcową jakość betonu. Ważnym jest by producent dobrał możliwie jak największą ziarnistość kruszywa przy jednoczesnej minimalnej jamistości. Dlatego kruszywo powinno być dobrane pod kontem zróżnicowania frakcyjnego.

Domieszki chemiczne – czy są wysokiej jakości i czy producent nie oszczędza na tanich zamiennikach

Węzeł betoniarski – czy pracownicy to wykwalifikowani zawodowcy z doświadczeniem, czy czasem producent tnie koszta na kadrach co odbija się na końcowej jakości produktu.

Inwestycje – dość dobrym wyznacznikiem jakości betonu jest ilość i waga inwestycji, do których został wykorzystany. Producent, który może pochwalić się współpracą przy dużych projektach nie może sobie pozwolić na wpadkę, która może kosztować go nawet bankructwem.

Wysokiej jakości beton towarowy nabędziesz bezpośrednio u producenta w Betoniarnii Kaczmarek: https://betoniarniakaczmarek.pl/produkty/beton-towarowy-kruszywa-piasek-zwir/

Categories Ciekawe
https://wtrawiepiszczy.com.pl/ginekomastia-jak-sobie-z-nia-radzic/ https://hcfsc.org/nie-daj-sie-zmarszczkom-poznaj-laserowe-odmladzanie-twarzy/ zobacz wiecje