TOP

Zamieszkaj w centrum Legnicy!

Legnica to jedno z najciekawszych miast Dolnego Śląska. Nie dość, że jest to miasto historyczne, to jeszcze bardzo często staje się ono lokalnym centrum gospodarczym i kulturowym. Coraz więcej osób chce zamieszkać właśnie tam. Oto powody, dla których również i Ty powinieneś to zrobić. Sprawdź, dlaczego warto zakochać się w centrum Legnicy.

(Nie)wielka metropolia

Legnica jest co prawda jednym z większych miast Dolnego Śląska, ale nie jest to ogromna metropolia porównywalna do Wrocławia. Tym samym, decydując się na zamieszkanie w tym mieście, nie grozi nam charakterystyczna dla dużych miast ciasnota i niewygoda. Co więcej, możemy liczyć tu na sporą dawkę zieleni.

Stosunkowo niewielki rozmiar sprawia, że Legnica nie boryka się jak na razie z ogromnymi problemami komunikacyjnymi. Poruszanie się w mieście nie jest zbyt utrudnione (nawet w godzinach szczytu). Tym samym decydując się na zakup nieruchomości w centrum, nie musimy obawiać się trudności w dotarciu do pracy.

Zróżnicowane nieruchomości

Jeśli interesuje nas zakup bądź wynajęcie nieruchomości w obrębie Legnicy, możemy liczyć na bardzo rozbudowaną ofertę. Centrum miasta, to głównie nieruchomości o charakterze typowo mieszkaniowym. Nie brak tu starych kamienic i bloków. Inaczej sprawa wygląda na obrzeżach miasta.

Obrzeża Legnicy to w większości domy jednorodzinne. W otoczeniu lokalnych lasów powstaje coraz więcej osiedli domków jednorodzinnych i to o bardzo zróżnicowanym standardzie. Jeśli więc szukamy mieszkania, warto pomyśleć o centrum miasta. Z kolei domy jednorodzinne to raczej domena przedmieść.

Media

Jeśli chcemy zamieszkać w centrum Legnicy, nie musimy martwić się o dostępność mediów. Ogromna większość ofert nieruchomości, obejmuje domy bądź mieszkania, które posiadają pełny do nich dostęp. Zresztą centrum Legnicy jest w pełni wyposażone w dostęp do kanalizacji.

Oczywiście nie oznacza to, że poza centrum miasta nie znajdziemy domów i mieszkań z pełnym dostępem do mediów. Należy jednak pamiętać, że w przypadku ofert spoza centrum, zdarza się niekiedy, że działka na której leży nieruchomość nie jest wyposażona w instalację wodną i kanalizacyjną (bądź też elektryczną i gazową).

Artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud

Categories Biznes